Congratulations to the
2018 FRS Scholarship Winners

 

Donna Arganbright     Triangle Telephone Cooperative, Inc. (MT) Northwest Region
Hannah Asberry Twin Lakes Telephone Cooperative Corporation (TN) Southeast Region
Logan Batchman   Wilson Communications (KS) Central Region
Michael Carlson Mark Twain Rural Telephone Company (MO) Central Region
Allison Carter   Pinnacle Communications (AR) Southwest Region
Hannah Cottrell Steelville Telephone Exchange, Inc. (MO) Central Region
Jed Day Cap Rock Telephone Cooperative, Inc. (TX) Southwest Region
Allyson Demott Rock Port Telephone Company (MO) Central Region
Marissa Diggs     Dickey Rural Telephone Cooperative (ND) North Central Region
Nicholas Effertz SRT Communications, Inc. (ND) North Central Region
Georgia Graham  Adams Telephone Co-Operative (IL) Northeast Region
Kelsey Gant Farmers Telecommunications Cooperative, Inc. (AL) Southeast Region
Christopher Groth MP Nexlevel, LLC (MN) Associate
Max Hagaman   SkyLine Membership Corporation (NC) Southeast Region
Hannah Hardin  Farmers Mutual Telephone Company (ID) Northwest Region
Remington Henson  Wabash Communications CO-OP (IL) Northeast Region
Natali Herinckx Gervais Telephone Company (OR) Northwest Region
Tamia Higgins  ENMR Plateau Telecommunications (NM) Southwest Region
Leah Hinkle      Chariton Valley Telephone Corporation (MO) Central Region
Tyler Hook       Pioneer Communications (KS) Central Region
Kelli Horstman   Hemingford Cooperative Telephone Company (NE) Central Region
Robert Hutton   GRM Networks (MO) Central Region
Kristen Larson    Polar Communications (ND) North Central Region
Kaylee Laubach Molalla Communications Company (OR) Northwest Region
Abigail Macha    South Plains Telephone Cooperative, Inc. (TX) Southwest Region
Sidney Marek    Chariton Valley Telephone Corporation (MO) Central Region
Mikayla Mattson      GRM Networks (MO) Central Region
Jaycee McCauley     Cap Rock Telephone Cooperative, Inc. (TX) Southwest Region
Nicholas McDuffie Randolph Communications (NC) Southeast Region
Edward-Ramzie McKenzie  Sandhill Telephone Cooperative (SC) Southeast Region
Courtney Miller TrioTel Communications, Inc. (SD) Central Region
Kayla Miller Atlantic Telephone Membership Corporation (ATMC) (NC) Southeast Region
Danika Nelson   ENMR Plateau Telecommunications (NM) Southwest Region
Kyleigh Pollock  Matanuska Telephone Association, Inc. (AK) Northwest Region
Kaylee Potter Atlantic Telephone Membership Corporation (ATMC) (NC) Southeast Region
Abbigayle Quinn Venture Communications Cooperative (SD) North Central Region
Taylor Sagen   Arvig (MN) North Central Region
Jacey Schlosser Park Region Mutual Telephone Company (MN) Central Region
Kathleen Schmidt Dickey Rural Telephone Cooperative (ND) Central Region
Kamiya Shosan  West Carolina Rural Telephone Cooperative, Inc. (SC) Southeast Region
Cade Shramek   South Slope Cooperative Communications (IA) Central Region
Kayleigh Smith   West Carolina Rural Telephone Cooperative, Inc. (SC) Southeast Region
Lyndsey Spelhaug  SRT Communications, Inc. (ND) North Central Region
Kiley Todd     STRATA Networks (UT) Northwest Region
Nicholas Torrance McDonough Telephone Cooperative (IL) Northeast Region
Christian Townson DTC Communications (TN) Southeast Region
Sadie Vander Wal      James Valley Cooperative Telephone Company (SD) North Central Region
Grant Weinhold Wilson Communications (KS) Central Region
Gabrielle Veron North Central Telephone Cooperative, Inc (TN) Southeast Region
Matthew Whiteaker    West Kentucky and Tennessee Telecommunications Cooperative (KY) Southeast Region
Josie Wicks    Consolidated Telcom (ND) North Central Region
Chase Yancey Highland Telephone Cooperative, Inc. (TN) Southeast Region